19 kwietnia 2019

                             

wielkanocZ okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana,
zadumy nad tajemnicą Grobu Pańskiego,
radości z rodzinnych spotkań
przy stołach pełnych tradycyjnych potraw
i wytchnienia od pędu codzienności.
Niech nadchodząca wiosna przyniesie
wraz z promieniami słońca zdrowie,
inspirację i energię do działania na każdy dzień.

                                  Mieszkańcy i Pracownicy Domu Socjalnego

Opublikowano w Bez kategorii

Kampania społeczna „Nie skazuj mnie drugi raz”

25 marca 2019

Kampania społeczna „Nie skazuj mnie drugi raz”

Czytając ten tekst robisz pierwszy krok do poznania kampanii społecznej „Nie skazuj mnie drugi raz”, która powstała w ramach pracy magisterskiej Anny Tulei z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda w Nowym Sączu. Jej najważniejszym celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie roli jaką pełni społeczeństwo w readaptacji byłych więźniów. Ogrom pracy jaki wkłada sam były więzień oraz instytucje pomagające mu w tym, może został łatwo zaprzepaszczony właśnie przez nas samych.
Kampania została objęta patronatem Portalu Pomocy Postpenitencjarnej codalej.info.

Uruchom wyobraźnię
Wyobraź sobie, że wyjechałeś na jakiś czas ze swojego miasta. Po powrocie do domu zapewne będziesz w stanie dostrzec wiele różnic. Jakiś budynek może zostanie pomalowany, gdzieś coś dobudują. Sklep, w którym dotychczas kupowałeś bułki i mleko, zamieni się w kawiarnię. Zdarzyło Ci się to kiedyś? Co wtedy czułeś?
To teraz wyobraź sobie, że wracasz do swojego miasta, ale po kilku lub kilkunastu latach. Nagle trafiasz do świata, który nabrał zupełnie nieznanego tempa. Ulice, budynki, masz wrażenie, że nawet ludzie zmienili się nie do poznania. Cały świat jest obcy i nie zanosi się, że szybko się w nim odnajdziesz. Co gorsza, nie zanosi się, że ktokolwiek będzie chciał Ci w tym pomóc. Bo przecież jesteś przestępcą. Dopiero co wyszedłeś z więzienia, więc musisz radzić sobie sam.
A teraz odpowiedz sobie na pytanie. Czy właśnie to nie jest kolejną karą, jaka czeka na tych, którzy wyszli z zakładu karnego?

Nie skreślaj, szanuj, wspieraj
Kampania powstała w odpowiedzi na wyniki badań, które wykazały, że nasze społeczeństwo z jednej strony wymaga aby byli skazani po powrocie funkcjonowali w społeczeństwie według norm społecznych, ale z drugiej strony nie jesteśmy skłonni do wsparcia ich w tym procesie. Projekt „Nie skazuj mnie drugi raz” jest prowadzony w ramach pracy magisterskiej, której celem badawczym będzie ponowne zbadanie opinii społecznej w tej materii.
Paradoks tego wszystkiego polega na tym, że wcale nie musimy robić wiele, żeby wiele zmienić. Wystarczy nie skreślać. Nie skreślać jako sąsiada, współpracownika, członka rodziny czy jakiejś wspólnoty.
Problem, który porusza kampania jest ważniejszy niż może się wydawać. Prawdopodobnie każdego dnia idąc do pracy, jadąc autobusem czy spotykając się w restauracji ze znajomymi, mijasz przynajmniej jedną osobę, która odbyła wyrok kary pozbawienia wolności. Przez ostatnie 20 lat zakłady karne i areszty śledcze opuściło ponad 1,5 miliona osób. Co daje średni wynik około 86 tysięcy osób rocznie. Bardzo możliwe, że na swojej drodze zawodowej, szkolnej lub studenckiej spotkałeś takie osoby. Jesteś pewien, że nie zasługują one na drugą szansę?

Więcej faktów i o kampanii na facebook.com „Nie skazuj mnie DRUGI RAZ”
https://www.facebook.com/Nie-skazuj-mnie-DRUGI-RAZ

fakt pierwszy

plakat kampanii

Opublikowano w Bez kategorii

Wesołych Świąt

21 grudnia 2018

 

W Bożego Narodzenia Czas,  niech miłość będzie w nas,

Niech pokój wokół panuje, a dobro nad złem króluje.

christmas-tree-1893414_1280

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

odpoczynku w rodzinnym Gronie,

pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń

w nadchodzącym Nowym Roku 2019

składają 

Mieszkańcy i Pracownicy Domu Socjalnego

 

 

                                           

Opublikowano w Bez kategorii

Warsztaty o charakterze interwencji profilaktycznej – cykl czwarty

7 grudnia 2018

W dniu 14.12.2018 r., w godz. 17.00 – 20.00, w siedzibie Stowarzyszenia, w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień jako komponent wzmacniający działania readaptacyjne we wspólnym zagospodarowaniu terenów zielonych”,  odbędzie się warsztat o charakterze interwencji profilaktycznej. Grupę docelową stanowić będą mieszkańcy Domu Socjalnego dla Mężczyzn.

Logo_Wroclawia

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych z Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

 

Opublikowano w Bez kategorii

Warsztaty o charakterze interwencji profilaktycznej – cykl trzeci

30 listopada 2018

W dniu 07.12.2018 r., w godz. 17.00 – 20.00, w siedzibie Stowarzyszenia, w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień jako komponent wzmacniający działania readaptacyjne we wspólnym zagospodarowaniu terenów zielonych”,  odbędzie się warsztat o charakterze interwencji profilaktycznej. Grupę docelową stanowić będą mieszkańcy Domu Socjalnego dla Mężczyzn.

Logo_Wroclawia

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych z Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

 

Opublikowano w Bez kategorii

Warsztaty o charakterze interwencji profilaktycznej – cykl drugi

23 listopada 2018

W dniu 30.11.2018 r., w godz. 17.00 – 20.00, w siedzibie Stowarzyszenia, w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień jako komponent wzmacniający działania readaptacyjne we wspólnym zagospodarowaniu terenów zielonych”,  odbędzie się warsztat o charakterze interwencji profilaktycznej. Grupę docelową stanowić będą mieszkańcy Domu Socjalnego dla Mężczyzn.

Logo_Wroclawia

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych z Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

Opublikowano w Bez kategorii

Warsztaty o charakterze interwencji profilaktycznej

16 listopada 2018

 W dniu 23.11.2018 r., w godz. 17.00 – 20.00, w siedzibie Stowarzyszenia, w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Profilaktyka uzależnień jako komponent wzmacniający działania readaptacyjne we wspólnym zagospodarowaniu terenów zielonych”,  odbędzie się warsztat o charakterze interwencji profilaktycznej. Grupę docelową stanowić będą mieszkańcy Domu Socjalnego dla Mężczyzn.

Logo_Wroclawia

Zadanie współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych z Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

 

Opublikowano w Bez kategorii

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

30 marca 2018

easter-2135153_1920

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


Mieszkańcy i Pracownicy Domu Socjalnego


Opublikowano w Bez kategorii

Informacja dotycząca spotkań

15 marca 2018

Szanowni Państwo,

podczas spotkań związanych z działalnością Domu Socjalnego dla Mężczyzn przy ulicy Obornickiej usłyszeliśmy bardzo dużo nieprawdziwych informacji dotyczących zarówno Stowarzyszenia, jak i Mieszkańców Domu (m.in. o naszych układach z Urzędem Miasta związanych z przyjmowaniem pieniędzy bez zachowania obowiązujących procedur czy organizowaniem poczęstunku za środki gminne). Staraliśmy się odpowiadać na wszelkie Państwa pytania i wątpliwości, zdecydowaliśmy się udostępnić Dom Socjalny i umożliwić Państwu zapoznanie się z zasadami jego funkcjonowania. Żadne z dotychczasowych działań nie zakończyło krzywdzących dla nas pomówień, a każde kolejne spotkanie przyczynia się jedynie do eskalacji konfliktu oraz nienawiści, która skupia się na prowadzonym przez nas Domu. W związku z powyższym informujemy, iż nie będziemy brać udziału w kolejnych spotkaniach, wywiadach i dyskusjach, których przedmiotem nie będzie wyłącznie prowadzona przez nas działalność. W chwili obecnej chcemy skupić się na realizacji powierzonych zadań, a trwający konflikt utrudnia nam codzienną pracę. Ponadto czujemy się zobowiązani zagwarantować naszym Mieszkańcom komfort psychiczny, który jest bardzo istotnym elementem powrotu do społeczeństwa.

Mieszkańcy i Pracownicy Domu Socjalnego dla Mężczyzn

Opublikowano w Bez kategorii

Oświadczenie SPLL

16 lutego 2018

Stowarzyszenie Pomocy „Ludzie Ludziom”, w związku ze zdarzeniem jakie miało miejsce w dniu 06.02.2018 r. (pożar części obiektu), niniejszym oświadcza, że nie prowadzi publicznych zbiórek pieniędzy oraz nie apeluje o wpłaty na rzecz Stowarzyszenia na cele związane z renowacją części budynku objętych pożarem oraz na żadne inne cele.

Stowarzyszenie oświadcza dodatkowo, że nie bierze odpowiedzialności za wszelkie zbiórki pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia.

Jednocześnie, Stowarzyszenie zachęca do dokonywania wpłat na rzecz mieszkańców Aleppo:

1. „Caritas Polska prowadzi zbiórkę środków na rzecz mieszkańców Aleppo dotkniętych dramatem wojny. Mieszkańców Aleppo można wesprzeć poprzez SMS charytatywny z hasłem SYRIA wysłany na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem SYRIA (źródło: http://caritas.pl/blog/2016/09/06/caritas-polska-wspiera-mieszkancow-aleppo/).

2. Polska Akcja Humanitarna : https://www.pah.org.pl/wplac/?form=sos-syria

 

Z poważaniem

Erazm Humienny

Prezes Zarządu

Opublikowano w Bez kategorii
© 2012 Stowarzyszenie Pomocy "Ludzie Ludziom" - Wszystkie Prawa Zastrzeżone | Projekt i Realizacja: Paweł Szwak